Dużo nowych twarzy :)

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: vasyl » 12 sie 2006, o 01:46

Anonymous pisze:yyy 'rozwija' mhm, jest więcej dzieci bo (re)otwarto kurnik, nie no można w sumie to podciągnąć do "rozwoju". Tomaszowiakom gratulujemy rozwoju!

Kezzol, rozwój kulturalny! Czajnia coś robi, TDK też istnieje a razem z nim Roztocze, Big Band, warsztaty plastyczne i inne. Więcej relaksu proponuję.

;-P
Na górę

Postautor: kezzlock » 12 sie 2006, o 09:04

vasyl pisze: Basen w Tomaszowie? Świetny pomysł! Przyjadą ludzie z okolic. Może nie trzeba będzie dokładać do interesu za 10lat.


Ziomek! Basen budują już ponad 20 lat! Moja mama jak chodziła do liceum to robili składki na budowę basenu! ciężko ciężko z tym relaksem :P

DevV pisze:
a czego Ty sie spodziewasz ?? wielkich perspektyw w 20 tys. miasteczku w jednym z najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej ??



Skoro tak myślisz to nie lepiej od razu się powiesić?! Właśnie w takich rozmowach wychodzi mentalność jaką trzeba by zmienić, ale potrzeba chyba kilku pokoleń!




DevV pisze:
Tu postępy idą małymi kroczkami...


Można to przyśpieszyć, można ruszyć, tylko potrzeba odpowiednich ludzi, elit, charyzmatyków, a nie takich co nic nie robią a jak zbliżają się wybory to w ogole mają taki zapieprz coby pozyskać najwięcej wyborców, taka jest prawda! Byłem we środe w urzędzie marszałkowskim i gadałem z ziomem, a on: Byłem tydzień na urolpie bo nie mogłem juz wytrzymać, a teraz przychodzę i mam k#$^& tyle pracy! W końcu muszę znaleźć jakichś jeleni żeby na mnie głosowali!
Na górę

Postautor: GOŚĆ » 12 sie 2006, o 11:36

dzieciaczki cieszcie sie ze urodzilyscie sie w jakiejs wiosce, czego wy chcecie od tomaszowa jest jednym z najszybciej rozwijajacych sie malych miast w lubelszczyznie?czego wy chcecie?a co wy robicie by pomoc rozwinac sie jeszcze bardziej miastu?co? wyjezdzacie na studia ok, sama to zrobilam ale potem nie wracacie...moze sa wyjatki...ludzie czego wy chcecie od tego miasta?racja wy jestescie niedojrzali emocjonalnie, bo pleciecie bzdury nie majac rozeznania, wyjedzcie pobadzcie troche w innych miastach, docenicie pozniej rodzinne miasteczko a teraz nie pieprzcie farmazonow bo temat topiku jest inny...skoro wam sie tu nie podoba i nie macie pomyslow by wniesc cos do tego miasta to poplaczcie sobie w poduszeczke albo WON!!!
Na górę

Postautor: karolla » 12 sie 2006, o 11:44

przeciez tomaszow nigdy nie bedzie warszawa...ani innym miastem...jest mały, ma 22 tys mieszkancow, szybko sie rozwija dzieki prywaciarzom no..i nie tylko :) a wy jeczycie ze ciagle cos nie tak...nawet jest uczelnia jaka by nie byla na tak krotkim odcinku ulicy jaka jest lwowska jest uczelnia! a gdybyscie urodzili sie w wiosce i jedyna atrakcja bylby spacer poboczem ulicy w niedziele, to co?myslcie i docencie to co macie, docencie to ze tomaszow dal wam spokojne sielankowe dziecinstwo bo wawa czy inne wieksze miasta tego uroku nie maja, tu wszyscy sie znaja i to jest urok tego miasta, teraz jesli sie tu dusicie uciekajcie nikt wam nie broni ale nie narzekajcie ze tu nie ma perspektyw, bo to zalezy czego czlowiek oczekuje, pogadamy za 20 lat kiedy bedziecie chcieli sie ustatkowac i zamarzy wam sie domek z trawnikiem pies i gromadka szczesliwych dzieci... sorry ale smieszni jestescie...
Na górę

Postautor: kezzlock » 12 sie 2006, o 11:56

GOŚĆ pisze:dzieciaczki cieszcie sie ze urodzilyscie sie w jakiejs wiosce, czego wy chcecie od tomaszowa jest jednym z najszybciej rozwijajacych sie malych miast w lubelszczyznie?czego wy chcecie?a co wy robicie by pomoc rozwinac sie jeszcze bardziej miastu?co? wyjezdzacie na studia ok, sama to zrobilam ale potem nie wracacie...moze sa wyjatki...ludzie czego wy chcecie od tego miasta?racja wy jestescie niedojrzali emocjonalnie, bo pleciecie bzdury nie majac rozeznania, wyjedzcie pobadzcie troche w innych miastach, docenicie pozniej rodzinne miasteczko a teraz nie pieprzcie farmazonow bo temat topiku jest inny...skoro wam sie tu nie podoba i nie macie pomyslow by wniesc cos do tego miasta to poplaczcie sobie w poduszeczke albo WON!!!



hehe już się boje, twoje won z trzema wykrzyknikami (pffff) naprawde straszy, mam nadzieję że sie nie zmocze dzisiejszej nocy!
Powiem ci jedną rzecz, że są tu ludzie którzy nie mieszkali w Tomaszowie przez okres powyżej roku, dwóch, trzech lat. Więc na pewno mają coś do powiedzenia! Ty chyba też nie rozumiesz słow: niedojrzali emocjonalnie, kurde musze sie powtarzać bo niektórzy nie czytają, nie myslą a potem kozaczą. Kurde, takie czasy...lajfisbrutal

cheers
Na górę

Postautor: GOŚĆ » 12 sie 2006, o 12:22

kezzlock pisze:
GOŚĆ pisze:dzieciaczki cieszcie sie ze urodzilyscie sie w jakiejs wiosce, czego wy chcecie od tomaszowa jest jednym z najszybciej rozwijajacych sie malych miast w lubelszczyznie?czego wy chcecie?a co wy robicie by pomoc rozwinac sie jeszcze bardziej miastu?co? wyjezdzacie na studia ok, sama to zrobilam ale potem nie wracacie...moze sa wyjatki...ludzie czego wy chcecie od tego miasta?racja wy jestescie niedojrzali emocjonalnie, bo pleciecie bzdury nie majac rozeznania, wyjedzcie pobadzcie troche w innych miastach, docenicie pozniej rodzinne miasteczko a teraz nie pieprzcie farmazonow bo temat topiku jest inny...skoro wam sie tu nie podoba i nie macie pomyslow by wniesc cos do tego miasta to poplaczcie sobie w poduszeczke albo WON!!!



hehe już się boje, twoje won z trzema wykrzyknikami (pffff) naprawde straszy, mam nadzieję że sie nie zmocze dzisiejszej nocy!
Powiem ci jedną rzecz, że są tu ludzie którzy nie mieszkali w Tomaszowie przez okres powyżej roku, dwóch, trzech lat. Więc na pewno mają coś do powiedzenia! Ty chyba też nie rozumiesz słow: niedojrzali emocjonalnie, kurde musze sie powtarzać bo niektórzy nie czytają, nie myslą a potem kozaczą. Kurde, takie czasy...lajfisbrutal

cheers






Słuchaj chłopcze, mnie nie ma w tomaszowie od ok. 10 lat przyjezdzam tam jak czesto tylko moge bo to jednak moje rodzinne strony poza tym warszawa nie ma takiego uroku jak to miasteczko, nie podwazam niczyich slow skoro uwazasz ze bedac poza domem 3 lata masz duzo do powiedzenie to ok, twoja sprawa masz do tego prawo, ale widac odrazu ze soryy...ale Twoje wiedza na temat zycia jest minimalna. Ja kozacze? jak narazie to ty siepiesz sie i szarpiesz jak szczerbaty na suchary...Wystopuj troche czlowieku bo to tylko forum,a jego temat jest zupelnie inny.Skoro uwazasz ze masz prawo do wypowiedzi to daj rowniez te szanse innym, i krytykuj...
Na górę

Postautor: gosc » 12 sie 2006, o 12:24

z głową...
Na górę

Postautor: Gość » 12 sie 2006, o 13:38

Nie mam kompleksu "małomiasteczkowego". nie wstydzę powiedzieć się ludziom z Pragii lub Bratysławy skąd jestem chociaż to dla niech nadal ZSRR.

Nie wiem gdzie WY wydzicie tu rozwój...na Fantastiku - tu to może rozwija się nowe zycie pod sercem 13latki, które pojawi się na świecie za 9 miesięcy...

Perspektywy na zmiany są, ale nikt w mieście nie ma ochoty wykorzystywać potencjału, bo w zarządzie siedzą stare pierniki i zastanwiają się kogo tu opieprzyć w miedzyczasie dłubiąc w nosie lub w zębach.
sytuacji życiowej nie bede zmieniać tylko z tego powodu , że jedyną atrakcją w tomaszowie jest rondo, park ciemną noca i fantazja...

Są warsztaty fotografoiczne - nikt tego nie naglościł, wychidziła gazetka młodzieży z tomaszowa nikt nie miał ochoty tego pociągnąć - każdy może dużo mówić....
Na górę

Postautor: versera » 12 sie 2006, o 13:39

Oczywiście post na górze jest mój (tak dla jasności) !!!
Na górę

Postautor: MoK » 12 sie 2006, o 14:19

Nie mieszkam już w TL kilka ładnych lat, staram się jednak odwiedzać miasteczko raz, dwa razy w roku. Cos się zmienia, powoli - acz jednak. Trzeba jednak pamiętać, że i Rzym nie od razu zbudowano. Nie oszukujcie się- nie będzie metra, lotniska, mulitpeksu, wielkopowierzchniowego centum handlowego. Przecież to nie metopolia, a zaledwie ponad dwudziestotysięczne miasteczko. Zawsze jest jednak wyjście-można wyjechać do dużego miasta, bądź zacząć działać, aby to miasto miało duszę. Nie cierpię narzekania, że rozwój blokuje lokalna władza. Byli czerwoni- źle, jest prawica- fatalnie. Cóż taka nasza bolączka narodowa - nic nie robić i marudzić np. na forum......
Na górę

Postautor: kezzlock » 12 sie 2006, o 14:20

GOŚĆ pisze:Słuchaj chłopcze, mnie nie ma w tomaszowie od ok. 10 lat przyjezdzam tam jak czesto tylko moge bo to jednak moje rodzinne strony poza tym warszawa nie ma takiego uroku jak to miasteczko, nie podwazam niczyich slow skoro uwazasz ze bedac poza domem 3 lata masz duzo do powiedzenie to ok, twoja sprawa masz do tego prawo, ale widac odrazu ze soryy...ale Twoje wiedza na temat zycia jest minimalna. Ja kozacze? jak narazie to ty siepiesz sie i szarpiesz jak szczerbaty na suchary...Wystopuj troche czlowieku bo to tylko forum,a jego temat jest zupelnie inny.Skoro uwazasz ze masz prawo do wypowiedzi to daj rowniez te szanse innym, i krytykuj...


Zauważyłem, że ostatnio bawi mnie czytanie postów 'gości'!
1. Nie trzymam się tematu ponieważ należy odpowiadać 'gosciom' ktorzy z niego zbaczają.
2. Tak, tak! gratuluję, zacznijmy sie licytować kogo dłużej nie ma tomaszowie. Wiesz, to była odpowiedź do wcześniejszego postu, gdzie ktoś nas, mających takie zdanie a nie inne, uważa za dziecinnych ludzie niedojrzalych emocjonalnie, i teraz jeszcze: mających minimalną wiedzę o życiu... ehhh
3. podaj zdanie o tym ze bronie komuś się wypowiadać i może nie krytykuję ale sie nie zgadzam z niektorymi wypowiedziami bo jak wiadomo mogę! ale jak mowi przysłowie: uderz w stół a norzyczki się odezwą!

no comment niestety
Na górę

Postautor: karolla » 12 sie 2006, o 14:33

kezzlock pisze:
GOŚĆ pisze:Słuchaj chłopcze, mnie nie ma w tomaszowie od ok. 10 lat przyjezdzam tam jak czesto tylko moge bo to jednak moje rodzinne strony poza tym warszawa nie ma takiego uroku jak to miasteczko, nie podwazam niczyich slow skoro uwazasz ze bedac poza domem 3 lata masz duzo do powiedzenie to ok, twoja sprawa masz do tego prawo, ale widac odrazu ze soryy...ale Twoje wiedza na temat zycia jest minimalna. Ja kozacze? jak narazie to ty siepiesz sie i szarpiesz jak szczerbaty na suchary...Wystopuj troche czlowieku bo to tylko forum,a jego temat jest zupelnie inny.Skoro uwazasz ze masz prawo do wypowiedzi to daj rowniez te szanse innym, i krytykuj...


Zauważyłem, że ostatnio bawi mnie czytanie postów 'gości'!
1. Nie trzymam się tematu ponieważ należy odpowiadać 'gosciom' ktorzy z niego zbaczają.
2. Tak, tak! gratuluję, zacznijmy sie licytować kogo dłużej nie ma tomaszowie. Wiesz, to była odpowiedź do wcześniejszego postu, gdzie ktoś nas, mających takie zdanie a nie inne, uważa za dziecinnych ludzie niedojrzalych emocjonalnie, i teraz jeszcze: mających minimalną wiedzę o życiu... ehhh
3. podaj zdanie o tym ze bronie komuś się wypowiadać i może nie krytykuję ale sie nie zgadzam z niektorymi wypowiedziami bo jak wiadomo mogę! ale jak mowi przysłowie: uderz w stół a norzyczki się odezwą!



Czy moglbys sie wreszcie odwalic i zaczac wypowiadac sie na jakis konkretny i wazny dla forum temat, a nie ciagle udowadniac ze to Ty masz racje a ni ktos inny...dzicinada....masz co do powiedzenia to to powiedz i nie probuj podwazyc czyjegos zdania bo "kazdy ma racje bo takie sa jego racje"
no comment niestety
Na górę

Postautor: versera » 12 sie 2006, o 15:22

Nie macie racji - bo nie macie swojego zdania!!! naklepiej Wam wychiodzi powielanie schematów i wypróbowanych racji, tak naprawdę nic nie wartych....
Na górę

Postautor: GOŚĆ » 12 sie 2006, o 16:23

jasne nikt nie ma racji...bo tylko Ty masz racje to chyba najczesciej powielana racja...
Na górę

Postautor: Gość » 12 sie 2006, o 18:11

DevV pisze:
a czego Ty sie spodziewasz ?? wielkich perspektyw w 20 tys. miasteczku w jednym z najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej ??



Skoro tak myślisz to nie lepiej od razu się powiesić?! Właśnie w takich rozmowach wychodzi mentalność jaką trzeba by zmienić, ale potrzeba chyba kilku pokoleń!

DevV pisze:
Tu postępy idą małymi kroczkami...


Można to przyśpieszyć, można ruszyć, tylko potrzeba odpowiednich ludzi, elit, charyzmatyków, a nie takich co nic nie robią a jak zbliżają się wybory to w ogole mają taki zapieprz coby pozyskać najwięcej wyborców, taka jest prawda! Byłem we środe w urzędzie marszałkowskim i gadałem z ziomem, a on: Byłem tydzień na urolpie bo nie mogłem juz wytrzymać, a teraz przychodzę i mam k#$^& tyle pracy! W końcu muszę znaleźć jakichś jeleni żeby na mnie głosowali![/quote]


Panie, Tomaszów to nie Lublin, zanim zacznie się tu inwestować w miejsca pracy, trzeba nadrobić zaległości z ostatnich 16 lat! Kto wybuduje Ci zakład gdzie nie ma porządnej, drogi, obwodnicy, trzeba się cieszyć że wreszcie coś się ruszyło, są dotacje z UE. Porównaj miasteczka z zachodniej Polski, tam zupełnie inaczej to wygląda.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”